Zámek Konopiště

Zámek Konopiště patří k nejnavštěvovanějším zámkům v České republice. Byl založen jako středověká pevnost Tobiášem z Benešova.

V jeho více jak 700 leté historii se v držení vystřídalo mnoho významných šlechtických rodů – Šternberkové, Hodějověští, Vrtbové, Lobkovicové. Současnou podobu dostal zámek na přelomu 19. a 20. století, kdy zámek vlastnil František Ferdinand d´Este, následník rakouského trůnu. Kromě růžové zahrady, zámeckého skleníku s tropickými rostlinami mohou návštěvníci projít hned třemi pohlídkovými okruhy. 1. jižní křídlo, 2. severní křídlo a 3. soukromé pokoje Františka Ferdinanda.

S Eliškou jsme vytipovali několik keší, které jsme úspěšně odlovili a pak jsme se vydali do zámku.

2 prohlídková trasa: Severní křídlo

Obsahuje vůbec nejstarší prostory zámku s gotickými a renesančními klenbami v kapli sv. Huberta a tzv. Kronprinci. Toto apatrmá tvoří společenský salon, pracovna a ložnice. Přes místnost zvanou alkovna budete pokračovat do kaple, dále pak chodbami s dobovými skříněmi, ve kterých jsou instalovány zbraně, do 3. patra zámku, do zbrojnice.

Zbraně tzv. Estenské zbrojnice patří k nejcenějším a nejvýznamnějším ve střední Evropě. Jsou to jak zbraně chladné, palné, tak i zbroje povětšinou italské a německé provenience, 15. – 19. století.

V malé lovecké chodbě nahlédnete do osobního výtahu arcivévody a na závěr se podíváte do knihovny, kuřáckého salonu a Harému o))

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *